1. Bazinių konstrukcijų sudarymas

 • Bazinės konstrukcijos sudaromos, naudojant tradicinį plokštuminį lekalų braižymo metodą. Konstruktorius grafiškai apsprendžia lekalų braižymo seką: žymimi taškai, atidedamos atkarpos, braižomos kreivės. Visi šie konstruktoriaus veiksmai įvedami į atmintį ir saugomi atskiros programos pavidalu. Atlikdamas atskirus veiksmus, konstruktorius nustato reikiamus atstumus, užlaidas, žymėdamas jų reikšmes projektuojamam dydžiui. Užlaidų ir kitų atstumų parametrai užrašomi į programą, kas leidžia keisti ir automatiškai gaminti lekalus norimam dydžiui.
 • Darbui su programa gali būti naudojama bet kokia konstravimo metodika. COMTENSE programiniame pakete siūlomas bazinių konstrukcijų rinkinys (kelnės, sijonas, švarkas, paltas, ir t.t.).
 • Bazinių lekalų gamyboje naujausia laikoma trimačio lekalų projektavimo programa. Šios programos dėka, galima gaminti petinius moteriškų ir vyriškų drabužių lekalus, naudojant trimatį manekeno vaizdą ir projektuojamą gaminį.

bazkons

2. Lekalų projektavimas

 • COMTENSE sistemoje realizuotos pagrindinės konstrukcinio modeliavimo funkcijos, apsprendžiančios įsiuvo vietą, jo uždarymą, dalinį arba visišką išskaidymą, reljefų formą, lekalų formą ir ilgį, taškų pridėjimą ir mažinimą, posūkius ir veidrodinį lekalo sekcijos atspindžio performavimą, sekcijų suvienijimą ir pan.
 • COMTENSE dėka, galima kurti ir koreguoti lekalus pagal turimus bazinius lekalus, tai labai svarbu drabužių gamybos pramonėje, kai vienu baziniu pagrindu kuriami keli modeliai.
 • COMTENSE sistema įgalina pusiau automatiškai arba visiškai automatiškai galima rūšiuoti lekalus į komplektus (priklausomai nuo sukerpamo audinio rūšies), daryti užlaidas siūlėms, gaminti pagrindinius ir papildomus lekalus (pavyzdžiui, klijinėms arba pamušalams), o taip pat gauti lekalų geometrinę informaciją: plotą, siūlių ir pjūvių ilgius.
 • Paskutinių programos versijų išskirtiniu bruožu yra automatiško siūlių konstravimo galimybe. Tai leidžia konstruktoriui dirbti operatyviau, naudoti darbe lekalus, kaip su užlaidomis siūlėms, taip ir be jų.

lekproj

3. Lekalų dauginimas

 • Lekalų dauginimas realizuota kaip operacijų rinkinys, kuris daro techninį lekalų dauginimą pagal dydžius ir ūgius. Dauginant lekalo konstrukciniuose taškuose sudaromos dauginimo taisyklės. Dauginimo taisyklėje yra galimybė koreguoti X ir Y koordinatės, tarp kiekvieno dydžio ir ūgio. Taikant bet kurį dauginimo metodą, taškuose nurodomi prieaugiai X ir Y koordinatėse.
 • Programoje naudojamas patogus metodas, leidžiantis iš detalės į detalę kopijuoti dauginimo taškus, tuo pačiu reguliuoti skirtingų dydžių ilgį. Šiuos veiksmus galima daryti ir su užlaidom siūlėms ir be jų.
 • Reikia pabrėžti, kad dauginimas taikomas ir konstrukciniame modeliavime. Atliekant bet kokią konstrukcinio modeliavimo operaciją, COMTENSE vykdo automatišką dauginimo koregavimą. Tai žymiai padidina darbo našumą.

lekdaug

4. Išklotinės

 • COMTENSE sistema leidžia daryti skirtingas išklotines. Iš pradžių nustatomas audinio plotis ir audinio klojimo būdas: visiškai išskleistas, sulenktas pusiau, susuktas, kirpimas pagal raštą, piešinio raportas, išdėstomų lekalų kiekis. Klojami gali būti ne tik vieno modelio lekalai, bet ir kelių modelių. Programa automatiškai atrenka reikiamo komplekto lekalus (viršus, pamušalas, klijinė, ir t. t.).
 • Svarbiausia išklotinės programoje yra tai, kad bet kokiame išklotinės projektavimo etape galima pakeisti pradinės klojimo sąlygas.
 • Programa suderina pusiau automatišką lekalų išdėstymą su automatišku, pavyzdžiui, smulkias detales įterpia tarp pagrindinių detalių esančiuose tarpuose.
 • Programoje numatytos galimybės grupuoti lekalus ir išdėstyti grupėmis, lekalų išpjovimas su užlaidom siūlėms ir be jų ant išskleisto audinio ir sulenkto pusiau.
 • CAD COMTENSE sistemoje numatytas tolimesnių paruošiamųjų gamybos darbų sprendimas: parenkamas ir apskaičiuojamas audinio kiekis kirpimui, išdėstomas gaminio siuvimo technologijos nuoseklumas, normuojamas sunaudojamo audinio kiekis gaminant apatinį ir viršutinį trikotažą, apskaičiuojamas klojinio ilgis automatinio sukirpimo mašinoms.

isklotine